Záhradná pergola so záhonmi v Piešťanoch

Pergola, ktorá dokončila prepojenie terasy rodinného bungalovu a záhrady.

Pergola pre rodinný bungalov mala dokončiť prepojenie terasy a záhrady. Z jednej strany jej tieni vysoký plot z bambusov, čo jej dodáva potrebnú intimitu a zároveň možnosť sedieť pod ňou aj v prípade horúcich slnečných dní. Pergola krásne korešponduje s celým vizuálom pozemku, je pod ňou umiestnené moderné sedenie a koncept dotvárajú aj rastliny v jej blízkosti. Drevené trámy vychádzajú z už vybudovaného terasového prekrytia a presahujú spevnenú plochu na sedenie a grilovanie. Pergola pozdvihla celé priestory na vyšší level a poskytne majiteľom bungalovu výnimočný priestor pre ich voľný čas. Pri pergole sa nachádzajú mierne vyvýšené záhony z rovnakého materiálu.

Stavba bola realizovaná na základe dodaného projektu, ktorý riešil nielen pergolu, ale aj záhony, kvetináče a okolie. Musíme pochváliť zákazníka, že hoci mal náročnú predstavu, dokázal si celý projekt spracovať sám a my sme usmerňovali len prípadné konštrukčné riešenia. Výsledkom práce je skutočne krásna záhradná pergola na mieru, ktorej nie je čo vytknúť po žiadnej stránke.
Záhradná pergola je vyrobená z prírodného (rastlého) dreva, z červeného smreku. Celá konštrukcia je hĺbkovo impregnovaná, čo výrazne predĺži jej životnosť a ochráni ju pred poveternostnými vplyvmi. Konštrukcia je vyrobená na CNC obrábacom stroji, vďaka čomu bola jej montáž ľahšia a rýchlejšia. Ako tienenie terasy boli použité drevené slnolamy, hĺbkovo impregnované, vyrobené opäť z červeného smreka.