Tesárske konštrukcie

Venujeme sa aj výrobe a montáži tesárskych konštrukcií ako sú altánky, pergoly, carporty a iné.

Altánky a pergoly jedinečným spôsobom spríjemnia a skrášlia Váš čas ktorý trávite na záhrade a carporty ochránia Vaše auto pred poveternostnými vplyvmi.

Pre spracovanie výkresovej a výrobnej dokumentácie tesárskych konštrukcií je nutné poslať všetky dostupné plány od projektanta najlepšie v elektronické forme (DWG alebo DXF) a pokiaľ je to možné zameranie skutkového stavu stavby prípadne aj s fotkami. Pri zložitejších a atypických stavbách je nutné spraviť obhliadku staveniska. Potom je spracovaná cenová ponuka, po jej odsúhlasení rozkreslíme konštrukciu, stanovíme konečnú cenu, pripravíme výrobnú a montážnu dokumentáciu a výpis jednotlivých materiálu pre objednávky jednotlivých materiálov. Následne sa spracujú dáta pre tesárske CNC obrábacie centrum a pristúpime k samotnej výrobe. Potom konštrukciu dopravíme na miesto stavby a pokiaľ je súčasťou objednávky montáž, konštrukciu zhotovíme. Okrem montáže samotnej konštrukcie Vám vieme ponúknuť aj montáž klampiarskych výrobkov, poistných hydroizolácii a pokladanie krytiny.

Všetky konštrukcie vyrábame na mieru podľa individuálnych požiadaviek. Ponúkame profesionálne riešenia, s dôrazom na kvalitné prevedenie konštrukčných detailov. Kladieme vysoký dôraz pri výbere vstupných materiálov, samotnej výrobe, a montáži. Konštrukcie vyrábame z rastlého dreva, KVH hranolov alebo BSH hranolov s možnosťou rôzných povrchových úprav podľa Vašich požiadaviek. Naše odborné poradenstvo a skúsenosti sú zárukou optimálne vytvorených projektov. Pri zákazkovej výrobe poskytujeme pre lepšiu predstavivosť finálnej konštrukcie grafické návrhy a 3D vizualizácie, ktoré sú osadené priamo do prostredia kde bude stáť budúca konštrukcia.

Po odsúhlasení konečnej ceny, dokončenia finálnej podoby tesárskej konštrukcie v 3D, objednania reziva a odoslaní dát do výroby nie je možné robiť zmeny či úpravy bez toho aby sa dotkli konečnej ceny, časového posunu a dodávky ako celku. Behom celého obdobia príprav sa snažíme všetky detaily riešiť spolu s investorom, aby sa podobným situáciám predišlo. Čas potrebný k dokončeniu zmien poprípade úprave 3D modelu je v takejto situácii prispôsobený iným zákazkám , ktoré sa v tej dobe spracovávajú a v neposlednom rade aj k najbližšiemu možnému voľnému termínu na výrobnej linke.

Výhody CNC liniek

Značná úspora času

Výhodou CNC liniek je jednoznačná úspora času. CNC linka dokáže pripraviť konštrukciu za zlomok času, ktorý by potreboval zručný tesár.

Jednoduchšia a rýchlejšia montáž

Finálna celková montáž konštrukcie prebieha jednoduchšie. Tím, že je väčšina úkonov dopredu dôkladne premyslená a pripravená už vo výrobe, je celý proces rýchly, presný a maximálne produktívny.

Vysoká rozmerová presnosť

CNC linky dokážu materiál na konštrukciu opracovať s vysokou presnosťou a úrovňou celkového remeselného spracovania.

Odstránenie nedostatkov počas navrhovania

Počas projektovania konštrukcie v 3D priestore je možné odhaliť a zároveň odstrániť možné chyby či nepresnosti návrhu.

Krov ako lego

Montáž konštrukcie vyrobenej na CNC linke je ako skladačka. Priamo na stavbu sú dovezené balíky, v ktorých sú očíslované jednotlivé prvky a montážny plán kde je vyznačená presná pozícia prvkov.

Klasické tesárske spoje

Veľkou výhodou je že CNC linka dokáže vyhotoviť klasické tesárske spoje, ktoré sú dlhodobo preverene časom. Vznikajú tak krásne tradičné spoje, ktoré pôsobia veľmi estetický. Takto vyrobené prvky sú obzvlášť vhodné pri priznaných konštrukciách.

Drevené altánky nielenže architektonický skrášlia Vaše okolie domu ale dokážu Vám spríjemniť pobyt v záhrade a vytvoriť priestor pre odpočinok.
Ako nosná konštrukcia sa používa systém stĺpikov, ktoré sú ukotvené v zemi pomocou zemných kotiev alebo betónových pätiek uložených na drenážnom štrkovom vankúši. Zastrešenie altánkov vychádza z ich pôdorysného tvaru. Pri štvorcovom či obdĺžnikovom pôdoryse sa môže použiť sedlová alebo valbová konštrukcia. U mnohouholníkových je tvar zastrešenia vo forme stanovej konštrukcie. Drevené altánky vyrábame na zákazku podľa Vašich predstáv, záleží na Vás aký altánok v záhrade chcete mať, takže nejde o sériovú výrobu ale každý altánok je originálny. My pre Vás spracujeme konštrukčný návrh, vyrobíme a zmontujeme a Vy budete oddychovať.
Záhradné a terasové drevené pergoly sú dnes jedinečným doplnkom vašej záhrady.
Slúžia najmä na tienenie a optické oddelenie relaxačnej časti záhrady ale aj pre Váš relax a oddych. Pergoly môžete samozrejme nechať zarásť popínavým rastlinám, ktoré ešte viac dotvoria celkovú atmosféru záhrady a vytvoríte tak dojem jednoty s prírodou. Originálne spracovanie drevenej záhradnej pergoly Vám radi konštrukčne navrhneme, vyrobíme a zmontujeme podľa Vašich konkretných predstáv. Podľa typu konštrukcie pergoly, ponúkame terasové pergoly, ktoré sú kotvené v opornej stene alebo samostatne stojace pergoly, umiestnené na voľnej ploche.
Drevený carport je otvorený prístrešok pre auto, ktorý je ekonomicky aj priestorovo menej náročný ako stavba murovanej garáže.
Pri carportoch je užitočné vytvorenie uzavretej steny na náveternej strane, ktorá bude chrániť priestor pred priamym pôsobením dažďa a snehu. Vhodným doplnkom býva uzavretý priestor, kde sa môžu skladovať doplnky pre auto, prípadne bude slúžiť na parkovanie bicyklov, motocyklov či ako odkladací priestor pre záhradné náradie Drevený Carport nielenže ochráni vaše auto pred poveternostnými vplyvmi ale zároveň je vkusným architektonickým doplnkom k Vášmu domu. Carport môže byť voľne stojací alebo jednostranne kotvený k opornej stene.
Nosnú konštrukciu tohto systému tvoria drevené stĺpiky. Z týchto prvkov sa na stavbe zhotoví drevený nosný rám.
Po skompletizovaní celého dreveného skeletu budovy sa rám oplášti veľkoplošnými materiálmi. Výška profilu určuje hrúbku izolačnej výplne. Stĺpy sú priebežné od základového prahu až po odkvap a stropné nosníky sú priložené ku stĺpikom (systém Balloon frame) alebo sú prerušené v mieste stropu a samotný strop je uložený na vrchný hranol rámu (systém Platform frame). Celková skladba a utesnenie obvodovej steny musia vyhovovať súčasným statickým a tepelno-technickým normám. Jednou z oblastí stavebníctva kde sa výhodne uplatňujú drevené konštrukcie sú nadstavby a prístavby.

Čo všetko ponúkame

Zameranie

Projektový návrh

Statické posúdenie

Kompletnú projektovú dokumentáciu

Kusovník prvkov

Dodanie materiálu

Opracovanie na CNC

Povrchovú úpravu

Dodanie spojovacieho materiálu

Montážne plány

Výmery strešných plôch

Možnosť dodania si vlastného materiálu

Ako prebieha výroba tesárskych konštrukcií